تقاطع ارک جدید و طالقانی، جنب بانک صادرات، ساختمان جـم، طبقه اول | تلفن: ۲ - ۳۵۵۷۴۹۶۱ (۰۴۱)
کلینیک ارتوپدی فنی صحت‌بخش

مرکز ارتوپدی فنی صحت‌‌بخش

کلینیک ارتوپدی فنی صحت‌بخش (مرکز ارائه خدمات پروتز پا, زانوی ضربدری، پای مصنوعی و… در شمالغرب) در سال ۱۳۶۳ فعالیت علمی و تجاری خود را به مدیریت آقای عارف کرباسی شروع کرده است.

ایشان جزء اولین گروه دارندگان مدرک بین‌المللی ارتز و پروتز ایران می‌باشند. این دوره آموزشی در طول سالهای ۴۹ تا ۵۱ به مدت ۲ سال زیر نظر اساتید آلمانی (Dr.Vally) و استاد هاوانسیان در مرکز بین‌المللی سازمان ملل برگزار گردیده است.

اینک ایشان با تجربه‌ای ۵۰ ساله در این مرکز در حال ارائه خدمات به مراجعه‌کنندگان می‌باشد. این کلینیک در سالهای اخیر با شرکت در کنگره‌های ملی و بین‌المللی ارتوپدی به ارایه کارگاههای آموزشی در زمینه ارتز و پروتز و تهیه کفی به روش CAT/CAM پرداخته و با به کارگیری پرسنل متخصص در راستای خدمات فوق فعالیت می‌نماید.

همچنین لازم به توضیح است آقای علیرضا کرباسی مهندس توانبخشی؛ معاون فنی کلینیک صحت بخش با حضور در دوره های انیستیتوهای مطرح اروپایی به طور مداوم و هر شش ماه یکبار در تلاش برای ارتقاء سطح علمی و فنی این مرکز می‌باشد.

این مجموعه با فضایی بیش از ۳۰۰ متر مربع در ۳ طبقه مجزا، همراه با بخش‌های تخصصی شامل: کارگاههای پروتز، ارتز، قالب‌گیری، اسکن‌، کفاشی‌، تمرین و دستگاه تراش CNC فعالیت می‌نماید.

ساخت کفی کفش‌های طبی در این مرکز به روش CAT/CAM  که دقیق‌ترین و جدیدترین تکنولوژی ساخت کفی در کشورهای اروپایی است انجام می‌گیرد.

در روش CAT/CAM پس از انجام اسکن فشاری و نوری به روش استاتیک، دینامیک و COP پای بیمار، داده‌های اسکن از طریق نرم‌افزار آنالیز شده و سپس کفی مناسب و مورد نظر به وسیله دستگاه CNC تراش داده می‌شود. لازم به ذکر است که سیستم CAT/CAM  اکنون تنها در شهرهای تهران و تبریز (کلینیک ارتوپدی فنی صحت‌بخش) مورد استفاده می‌باشد.

مدیریت کلینیک صحت بخش

عارف حسنی کرباسی

ایشان طی سالهای ۱۳۴۹ تا ۱۳۵۱ در مرکز هلال احمر (شیر و خورشید سابق) از طرف سازمان ملل زیر نظر اساتید آلمانی (Dr.Vally) و استاد هاوانسیان به مدت ۲ سال مشغول تحصیل و فراگیری علوم فنی ارتوپدی بوده است.

و در سال ۱۳۵۱ به عنوان سرپرست فنی ارتوپدی به استان آذربایجان‌شرقی معرفی و شروع به احداث و آموزش کادر این رشته در مرکز توانبخشی هلال احمر نموده و در سال ۱۳۷۷ بعد از سی سال خدمت از هلال‌احمر بازنشسته و همزمان با این فعالیتها در سال ۱۳۶۴ اقدام به احداث کلینیک ارتوپدی فنی صحت بخش می نمایند و تا کنون نیز در آنجا مشغول به کار هستند.

در کلینیک ارتوپدی فنی صحت بخش پروتزهای اندام تحتانی (پروتز پا) به صورت سیستم لاینری و هارمونی کار می‌گردد.