تقاطع ارک جدید و طالقانی، جنب بانک صادرات، ساختمان جـم، طبقه اول | تلفن: ۲ - ۳۵۵۷۴۹۶۱ (۰۴۱)
کلینیک ارتوپدی فنی صحت‌بخش

آشنایی با مرکز ارتوپدی فنی صحت بخش

“کلینیک ارتوپدی فنی صحت‌ بخش” اولین مرکز تجویز، طراحی و تولید انواع دستگاه های حرکت مصنوعی و توان بخشی از جمله انواع پروتز و ارتز در شمالغرب کشور می باشد.

کلینیک صحت‌ بخش فعالیت های علمی، پزشکی و تجاری خود را در سال ۱۳۶۳ با مدیریت استاد عارف حسنی کرباسی آغاز کرد.

استاد حسنی کرباسی با سی سال سابقه کار در مرکز توانبخشی هلال احمر، از اولین دارندگان مدرک بین‌المللی ارتز و پروتز در ایران است که با هدف بهبود حرکتی و اصلاح فرم بدن، از بین بردن درد و جلوگیری از ایجاد ناهنجاری های ارتوپدی، طی ۵۰ سال گذشته به ساخت ارتز و پروتز، کفش و کفی‌های طبی، پای مصنوعی  و سایر خدمات درمانی مکمل ارتوپدی پرداخته است.

استاد کرباسی دوره ویژه آموزشی خود را در دوره ای دو ساله و طی سالهای ۱۳۴۹ تا ۱۳۵۱ زیر نظر اساتید آلمانی از جمله (Dr.Vally) و استاد هاوانسیان در مرکز آموزش های بین‌المللی سازمان ملل گذراند.

همچنین مجموعه ارتوپدی فنی صحت بخش با شرکت مستمر در کنگره‌های ملی و بین ‌المللی ارتوپدی، کارگاه‌های خود در زمینه ارتز، پروتز و تهیه کفی به روش CAT/CAM  را با به کارگیری پرسنل متخصص و تسلط بر دانش روز فعال نمود. حضور مستمر متخصصین کلنیک صحت بخش در دوره‌های آموزشی انیستیتوهای اروپایی، تلاشی در جهت ارتقاء سطح علمی و فنی این مرکز می‌ باشد.

این مجموعه با فضایی بیش از ۳۰۰ متر مربع در ۳ طبقه مجزا، با برخورداری از آخرین تکنولوژی روز دنیا در صنعت ارتز و پروتز با ارائه خدماتی در بخش‌های تخصصی “کارگاههای پروتز” ، “ارتز” ، “قالب‌گیری” ، “اسکن‌” ، “کفاشی” ‌، ” تمرین”  و “دستگاه تراش “CNC در خدمت بیماران و توان خواهان گرامی است.

لازم به ذکر است که ساخت کفی کفش‌های طبی در مرکز ارتوپدی فنی صحت بخش با روش CAT/CAM  انجام می پذیرد. که دقیق‌ترین و جدیدترین تکنولوژی ساخت کفی در دنیا و روش مورد تایید در استانداردهای ارتوپدی اتحادیه اروپایی است.

در این روش پس از انجام اسکن فشاری و نوری به روش استاتیک، دینامیک و COP ، داده‌ها به صورت نرم افزاری آنالیز شده و کفی مناسب به وسیله دستگاه CNC تراش داده می‌شود. سیستم CAT/CAM   هم اکنون تنها در شهرهای تهران و تبریز و به طور محدودی موجود و مورد استفاده است. کلینیک ارتوپدی فنی صحت‌ بخش تنها مرکز ساخت کفی کفش های طبی در شمالغرب است که در تولیدات خود از این روش بهره گرفته است.

مدیریت کلینیک صحت بخش

استاد عارف حسنی کرباسی

 

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید